вгору

оперативний блогер

10.06.14

Youtube Copyright Strike.

Є така не приємна річ, як copyright strike на ютубі.
Не важливо, хто ти є, якщо тирити нелегальну музику, відео і так далі, можна отримати страйк.
Ці страйки є дуже не приємні, оскільки вирубають всі приємні можливості користування ютубом, а три страйки і канал видалять і позбавлять можливості створити новий:
Автор відео - А
Копірайтер - C

Тепер в чому суть. Кожен C ютубі, не важливо хто, створює акаунт і може представляти будь який контент, який йому належить. Від музики, до відео. 
Якщо А вкрав контент, вставив нелегально музику без дозволу Cможе зарепортити відео.
Ютуб перевірить репорт і якщо все підтвердиться, видаляють відео, а каналу А дають страйк.

Канал зі страйком втрачає можливості відстоювати вже свій контент, не можна стрімити, користуватись youtube.com/editor ітд ітп. Повна срака.

Від страйку відбитись можна трьома способами. 
1. Той хто накатав репорт C напише листа на ютуб, що він відмовляється від попереднього репорта.
2. Страйк пропаде сам через 6 місяців.
3. А відео сабмітить контр сповіщення репорту.

Ютуб після контр сповіщення вмиває руки і дає 14 днів C, який зарепортив відео час на те, щоб він взяв і викликав А до суду. [Контр сповіщення передає повну інформацію про А від адреси до номеру телефону C.]
Якщо C цього не робить, відео відновлюється через 14 днів, а в каналу А страйк пропадає.

Проблема судової системи, така, що ще за весь час, мабуть не було жодної судової справи щодо нелегально чи випадково використаної музики в відео. Через тупе відео судитись з якимось школярем з третьої країни, одним словом впадло.
Сама процедура, якщо C, наприклад з Росії, а А з України, платформа Ютуб в США, А порушив права C на платформі США, де діють треті закони. Тоді в чиєму суді будуть судити А?
На ці питання важко відповісти.

Всіх А захищає закон Fair Use. Це закон США, про використання музики, відео, тощо, коли клепати авторський контент. Не тупо взяти і пісню вставити, а робити ремікс, критику, пародію, тощо. Тоді йдеш в суд і доводиш, що ти не крав.

Одним словом, захищати права авторства на ютубі складно і геморно для копірастів і авторів контенту. Якщо свербить повидаляти всі нелегальні використання музики і так далі, нереально. З кожним судитись і так далі. 

Система розумна, авторам відео важко з копірастами, а копірастам ще важче з всіма авторами і людьми, які крадуть контент))). 


Немає коментарів:

Дописати коментар