вгору

оперативний блогер

01.06.11

Розподілені обчислення. @home, біткойн.

Є купа комп'ютерів. Зазвичай завантажені вони рідко, відеокарта коли грати в сучасні ігри. Прикольна штука з'явилася, яка є розподіленими обчисленнями з допомогою наших незавантажених комп'ютерів.
З однієї сторони, є суперкомп'ютери, приблизна обчислювальна потужність найкрутішого такого є ~ 2,5 Пфлопс. Кіло-Мега-Гіга-Тера-Пета, а це крута цифра 10^15. 
З іншої сторони це наші комп'ютери, потужність яких приблизно ~ 6,5 Пфлопс. в кілька раз більша за найпотужніший суперкомп.
Ще з іншої сторони, ця потужність досягнулася суто добровільно і безкорисливо, оскільки самі користувачі поставили собі клієнтську програму.
Єдиний мінус, це трошки більші суми в квитанціях за електроенергію, який компенсується значним вкладом у важких наукових обчисленнях, які не можливо було б досягнути до останнього часу.

На цій ідеї з'явилася цікава програмка електронні гроші криптовалюта Bitcoin. Запускається клієнт вдома, який обчислює щось зв'язане з криптографією. З часом рендомно, в залежності від к-сті обчисленої інформації, розприділяються біткоіни.
Прикол цієї валюти в тому, що емісія строго обмежена і буде врешті-решт 21 мільйонів біткойнів. Що прикольного, що курс вже сьогодні десь 1B=2,5$. Перегнав долар та й інші всі валюти за цінністю. Можна згенерувати і трошки підзаробити.
Плюс, можна підключити відяху, яка просто суперово і від 20 разів швидше генерує біткойни від процесора. Рельно, найкращий варіант - тільки відяха Радеон, яка себе окупить відносно скоро.
Ось графік видачі біткойнів з ввікі, по ньому видно, що сьогодні роздали 6/21 лимонів.
Поки писав, аж сам захотів поставити клієнт, хай собі генерує, може на пиво вистачить!!!
Врубуйтесь сьогодні, потім буде важче.

Називаються проекти переважно так проект@home. через собакахоум.

Прикольна ідея, якщо є бажання, приєднуйтеся до української команди розподілених обчислень, які тримаються на рівні http://distributed.org.ua/index.php.

Плюсом цього всього є те, що воно працює коли залізо простоює, отож візуально сповільнення швидкодії не буде!

P.S, написав, як я це все зрозумів, глибше все розписано в відповідних ресурсах.

Немає коментарів:

Дописати коментар