вгору

оперативний блогер

14.06.11

Соціальна психологія.

Просто геніальна наука. Точно не знаю, коректно я використав цей термін чи ні, але.
Є три цікавих психологічних експерименти.
Ми живемо в страшно жорстокому світі. Таке враження, що ось ця людина добра, ця зла і так далі. Прикол в тому, що, насправді 90+ % населення, стать не є винятком з правил, страшно жорстокі. Ця жорстокість, звісно, проявляється не сходу, проте більшість з часом ламається.
Ну, що казати, я по собі знаю, що я точно не виняток з правил і я, врешті решт сам можу озвіріти і перестати бути людиною.
Отож, в чому суть.
Перший цікавий експеримент "Третя Хвиля". Сила стада. Коли всі так роблять, роблять всі. Комунізм/Нацизм і так далі.
Другий експеримент "Експеримент Мілграма". Про безмежний поріг жорстокості однієї людини відносно іншої за відсутності відповідальності.
Третій експеримент "Стенфордський тюремний експеримент". Можна сказати, сила влади над іншою людиною. Дідовщина армії точний наслідок.

Сила загальної думки.
Радянський(і) експерименти. Посадили 5 дітей. Поцукрували і посолили кашу. Годують 4х солодкою і питають яка каша. Всі кажуть солодка. Годують п'яту дитину соленою кашою, дитина корчиться і їсть, проте каже, що солодка. Ну, блін, як може бути погана каша, якщо всім вона солодка?

Сила довіри іншій особі.
Великоповажна людина скаже про іншу людину щось і, як не старайся, в очах піддослідного вже ця людина буде такою. На фото, скажеш, що Мати Тереза була маніяком-кілером, людина, яка не знає Мати Терези буде думати, вважати, шукати ті кілерські риси і так далі. Наскільки споріднене явище і зустрічається чи не щодня.

Дуже страшно керуюча сила в людей. Всі ми, живемо в суспільстві і намагаємося бути кимось. Людина буде місяці і роки працювати тільки за 5 хвилин, а то й фразу добрих слів від оточуючих. Найгірше, якщо цих слів не буде і людина зламається.

Найбільше в житті ми шукаємо розуміння іншими самих себе. Чим більше його знаходиться, чим більше віддачі, тим щасливіша людина. Нажаль, люди, які не знаходять розуміння оточуючих або активно відштовхують все суспільство або пасивно замикаються в собі.
Я вважаю поганими якостями скромність і пасивність. Це є наслідками попереднього.

Я не такий як всі? Ми всі однакові, дехто в чомусь кращий дехто в чомусь гірший, проте з одного болота і не замінних просто не існує.

Немає коментарів:

Дописати коментар