вгору

оперативний блогер

17.04.11

Поставив кулер в корпус

Система без відеокарти, наприклад, коли працює на інтегрованій графіці - не тільки тиха, але й економічна і холодна. Поперше, не треба кулера на корпусі, а сам процесор не прогрівається і близько до дискомфортних температур. З відеокартою ситуація погіршується, оскільки вона сама гріється, а чим більше гріється, тим голосніше працюють кулери на ній, а також вона підігріває процесор. В мене, система погано вентильована, але коли працює сам процесор з боксовим кулером - максимум 58 градусів в prime95, з відеокартою - 72. на цілих 15 градусів відеокарта прогріває процесор.
Також, з відеокартою енергоспоживання комп'ютера зростає на 16 Ватт в простої і 170 Ватт в іграх).
Отож, якщо не грати в ігри, або ігри на рівні CS 1.6 або Warcraft 3/Dota і старші, можна обійтися без відеокарти.

3 коментарі:

  1. Якби ж була можливість відключати відеокарту коли не граєш - щоб використовувалася інтегрована Інтеловська...

    ВідповістиВидалити
  2. Нормальний 12мм кулер повинен бути зараз по замовчуванню в корпусі. В цьому я переконався не один раз. Ще бажано прикупити одразу людський кулер на проц, бо штатний не справляється при 100% завантаженні. Колись придбав собі одразу scythe ninja на core 2 duo. Жаль що його не можна буде поставити на на i5/i7. Хоча в нього вже гарантійний термін пройшов на теплові трубки, але справляється з своєю роботою. Якщо не редагувати відео, не рендерити, та не грати в ігри то можна взагалі з нього зняти кулер, а залишити один радіатор. ))

    ВідповістиВидалити
  3. То точно, шкода, що кулери тупі з процесорами йдуть, але можна купувати не Box, а Tray, трохи дешевше і кулер окремо.

    ВідповістиВидалити