вгору

оперативний блогер

27.06.10

Робота з персоналом.

Хотів би я побачити наступну систему.
Фірма з виробництва, яка щось може, не просто чекає, поки якийсь сліпий студент прийде після закінчення ВУЗ з своїм списаним, купленим, чи справді вивченим "червоним" дипломом і почне намагатися претендувати на якесь з ненійвідстійніших місць.
Засновник чи ген. керувальник фірми знаходить людину чи групу людей (залежно від габаритів підприємства) для роботи з персоналом. Єдиною роботою її буде пошук, тестування і забезпечення роботою нових кадрів і звільненням чи пониженням чи переведенням на інші ваканції осіб, які не виконують свою роботу нормально.
Особа працівник з персоналом повинна бути розумною, знати психологію, завжди тверезо оцінювати ситуацію, не залежати від якихось підкупів чи статевих уподобань під час роботи.
Ця людина шукає працівника безпосередньо серед бажаючих працювати на ції посаді. Просто задає пропозицію і влаштовує випробовування. Моє бачення:
Залежно від типу роботи, якщо взяти студентський потік маю наступне. Просто, для початку беру і просто опитую потенційних працівників-студентів. Залежно від посади, можуть підходити як розумні і повільні, так і тупі швидкі і креативні. Оцінюючи ситуацію обираю певну кількість людей на відповідну посаду.
З іншої сторони, буває, що особа супер нам підходить, проте лінь, пофігізм, проблеми з особистим життям заставляють її погано працювати. В такому випадку після кількох попереджень, просто знаходжу іншого, який би хотів виконувати цю ж роботу і порівнюю. Хто працює краще, того й залишаю.
Можна з ростом фірми зробити пул нових вакансій з відповідними бонусами. Якщо особа креатив і потягне крутішу роботу, то кожному робітнику можна буде просунутись: привести кадр (кого вже собі хоче на своє місце), кого завгодно знайомого, друга чи т.п., з умовою, що він навчить робити свою роботу його зовсім не гірше, а й краще за себе.

1 коментар:

  1. Цей пост був актуальний років 5-10 тому. Зараз дійсно існує така система й називається вона HR-відділ (Human Resources)

    ВідповістиВидалити