вгору

оперативний блогер

19.05.10

Наша мова.

Так, прекрасна. Досить складна, але все ж прекрасна. Всі знають її досягнення. Цікаво дуже читати всілякі пости, фрази блогерів, форумчан. На жаль, ми зазнаємо дуже значного впливу всіх оточуючих нас мов. З часом фільтрувати не виходить і починаємо вживати суржик. Найпоширеніший українсько-російский. Ним, взагалі розмовляє левова частка українців, які проживають в центрі України. Будь-яка людина, яка спілкується російською в повсякденному житті, ну, як би не старалася, їй буде дуже важко фільтрувати русизми. В мене ще класніша ситуація, англо-російсько-український суржик. Безліч слів, на кшталт "нуб", "окей", "блін", дуже часто вживаю.
Читаю україномовні блоги. Народ висловлюється як вміє. В декого можна знайти дуже багато всіляких помилок. Погано, що вони є. З іншої сторони, в коментарях краще не грати мозок, що там чи тут автор вжив якийсь русизм. Ну... я, коли не знаю чи взагалі є якесь слово, яке я хочу вжити, консультуюсь в гугла чи slovnyk.net, які завжди мені допомагають.
Побачив цікаве слово сьогодні в одному блозі. Слово озирніться було написане "озерніться". Зразу врізалось в очі. Прикол в тому, що гугл рекомендує перехід на пошук неправильної форми.
Сама кількість результатів пошуку, озерніться в 10 разів менша. 
Мовних срачів в інтернеті маса.

Ще до теми фільмів, не знаю, як можна продублювати стандартні американські бойовики без цензури. В них 50% всіх діалогів мати.
Йду дивитись "Згадати Все"-"Total Recall" з Шварценегером в оригіналі.

Немає коментарів:

Дописати коментар