вгору

оперативний блогер

03.11.09

Статистика українського сегмента інтернету.Інтернет в Україні розвивається. Не знаю точної цифри, але приблизно трошки більше, ніж 10 мільйонів людей тут сидить в інтернеті. Це стало можливо останнім часом, разом з розвитком провайдерів, а саме з їхньою можливістю забезпечити нас інтернетом з допустимими для кожного цінами. Які можливості були колись?. Які маємо зараз. Колись, до 2000го року, в основному інтернет був через співучий dial-up модем. Сама його ціна варіювалася, як не вартістю розмов по телефону, посекундна тарифікація, то ще й можливо треба було і зверху платити. Тож, скільки на скільки, мали швидкість до 56 кбіт/с за ціною від 3-5 гривень. Ну зараз поз'являлися сервіси такі, як zadarma.com, де вартість складає час, який проговорити можна по телефону. Ще були якісь картки, в яких інтернет реалізувався функцією callback, то там за телефон згори не докапувало. Але, дорого. Разом з прекрасним Dial-up'ом, на скільки загальновідомо, що якість інтернету вища вночі бо телефонні лінії не занняті в мене виникло стереотипна думка, що інет кращий тільки вночі, а й не тільки кращий, але й швидший.
Дайл ап був є і буде лагаючим, тупим ітд ітп. Ще один інтернет, який десь там був в когось - супутниковий. Дуже круто, то замість телебачення через тарілку мені пустять інтернет, тільки з ідеї все дибільніше, ніж здається. Ну, можливо ця тарілка мені забезпечить велику швидкість прийому інформації, проте віддачі я на тарілку собі не забезпечу. І що робити, прийдеться окрім того, що я платитиму за їхній супутниковий інтернет, платити за вихідний трафік, який через ... прийдеться реалізовувати dial-upom або чимось дорожчим. Як завжди все дорого і погано.
Далі, наш західноукраїнський Uarnet, почав підключати до свого інтернету. Той час став часом, коли з'явився Я, як користувач інтернету. Пам'ятаю ці ідіотські обмеження. Що нам пропонували: за 60 гривень 1000мб трафіку/місяць, з коефіцієнтами 1.2/0.8/0.4/0.1 вдень, ввечері і вночі відповідно. На вихідні цей коєфіцієнт теж падав. За такі речі я б хотів декого погладити по голові і сказати, що він геній. Але це був кабельний інтернет, тож можна було і в warcraft порубатися. Єдиний мінус, якщо попадеться троянчик, який якусь порно-рекламу качатиме без перерви, то в кінці місяця з трафіком буде зле, адже воно перекачає ліміт точно.
Uarnet також пропонує інтернет - радіоякасьфігня. В мене в школі був. Ну, вітер не дує, сонце світить - 60 кб/c, вітер дує - 15 кб/c, ще й падає дощ - 5 кб/c. Повна фігня.
Далі, продовжуючи розказувати про поганих провайдерів, не забуду згадати про 3g інтернет в Україні. People net. Сайт їхній розроблявся в студії Артемія Лєбєдєва, загалом какашний телефон-дизайн фуууууу. Чим вони погані?... всім. По перше - спихають модеми гівняні, китайського виробництва ZTE AC, х3 чийого HUAWEI і так далі. Інтернет гівно, є два режими - EVDO і IX, де EVDO це 3g, а IX це gsm, швидкість до 30 кбіт/c 3ранку і 1.5 кілобіт вдень. Вдень весь час мережа перегружена і warcraft не порубаєшся, оскільки пропадає інтернет досить часто. Не рекомендую для стаціонарних компів, за винятком, коли мета інтернету не вища від сидіння в асьці або спілкування Вкантактє.
ADSL - супер інтернет. Нарешті, щось перше хороше для народу, хоча як пощастить з телефонною лінією. Якщо вона нормальна і швидкість буде стабільна і зривів не буде. Якщо погана, то це той самий Dial-up. Майже максимум, який можна від них витиснути - 8 мегабіт на секунду.
Майбутнє інтернету - оптоволоконні кабелі. Дають змогу забезпечити більшу швидкість для народу, оскільки загасання сигналів в порівнянні з кабелями "Вита пара" - нижчі.
І що ми на сьогодні маємо за 100 гривень для Львові:
3g - 2 гігабайти трафіку, швидкість як вітер дмухне, пінг неіграбельний. (people.net)
ADSL - безлімітний трафік, швидкість стабільно 1 мбіт, пінг від 30ms, іграбельно. (Укртелеком)
ОптоВолоконний - безлімітний трафік, швидкість 3 мбіт, пінг малий, іграбельно. (beeline)
Навіть і з такою ситуацією сидіти можна.
Сама по собі статистика така: інтернет, щомісячно коштує середньому українцеві 100 гривень, незалежно від обраного типу.
Безлімітний інтернет - не безлімітний, оскільки його обрубують по швидкості, а отже за місяць з інтернетом в 1 мбіт/с: ~324 гігабайти трафіку в місяць, за умови безперервного качання.

Де ці користувачі інтернету сидять в інтернеті.

Для того, щоб розказати про основні місця нашого перебування, я скористаюся веб статистикою Алекса.ком, Alexa.com.
Тож, яка в нас цікава ситуація.
Чого ж можна і було очікувати, 60% часу, українці проводять на російських веб ресурсах.
1. Vkontakte.ru. І перше місце за відвідуванням українського трафіку йде до найпопулярнішої соціальної мережі Вкантактє. Попадають на цей сайт, шукаючи в пошукових системах наступні слова: vkontakte.ru, v k o n t a k t e . r u, вконтакте, контакт, d rjynfrnt, www.vkontakte.ru, v kontakte. Загалом вконтакті немає серед цих пошуків. В українському інтернеті, нажаль всеж є могутніший русский язик від української мови. Не відходячи від того, що там роблять. Це соціальна мережа, нічим не інша від інших соц.мереж, фейсбуків ітд, де кожен має свою сторінку, на якій розміщує свою інформацію. Сам ресурс дозволяє спілкуватися надсиланням повідомленнь. Також там можна зберігати масу зображень(фоток), відео(фільмів), аудіо(музики). Сидять мільйони людей, переважно молодь. Популярність зростатиме доти, доки сучасне покоління не досягне пенсійного віку і кількість трафіку відійде у стадію насичення, оскільки вмиратиме стільки ж користувачів, скільки й буде народжуватися. Через те з'явиться багато сторінок мертвих людей. Як не печально, але таке майбутнє всього інтернету.
2. Google.com.ua. Друге і третє місце займає найпопулярніша пошукова система в світі, google. Попадають на цей сайт, шукаючи в пошукових системах наступні слова: translate, picasa, igoogle, гугл, google.com.ua, google ukraine, google books, google adwords, download service pack 3. Про саму компанію Гугл, можу сказати, що мені без неї було б жити в інтернеті не так зручно, відносно того, що я маю зараз. Щось не знаю, шукаю в гуглі, щось треба, в гуглі. Разом з тим, користуюся масою їхніх сервісів і можливостей, починаючи вже браузером, кінчаючи цим блогом, хостингом деяких речей, поштою і так далі. Цей сервіс translate, дає доступ до дуже потужного перекладача текстів і веб-сайтів, а отже я з проблемами зможу зрозуміти про що йдеться навіть на китайських веб сайтах. Гуглом, можна знайти все, якщо то, що шукаємо є в інтернеті. Сайти тут розміщуються за Pagerank'ом, який може бути в діапазоні 0-10. Ось наприклад цей блог має PR 2.
3. Mail.ru, ukr.net, i.ua, meta.ua. Поштові портали, які займають 4, 8, 19, 25 місця відповідно. Основна річ - пошта, проте кожен з цих порталів несе також всяку інформацію, від новин до гороскопів і погоди. Система електронної пошти є універсальна і швидка. Тепер раритет, щоб дві людини переписувалися листуванням матеріальними листами: йде на пошту, пише на папері, лиже марку, посилає, місяць чекає відповіді. Минуле тисячоліття, яке тепер таке. Безліч сервісів перейшли на те, що авторизація на будь-якому сайті, чи системі потребує емейл, який буде сприйматися, як логін і пароль до цього емейла. Тож без пошти зараз нікуди. Навіть, коли є свій логін на сайті, всерівно необхідне підтвердження особи, яке приходить на email. Куди ж ще спам слати, як не на пошту... Саме ці чотири поштові сервіси є найпопулярнішими серед українців.
4. yandex.ru, yandex.ua. Посідають п'яте і шосте місця. Yandex - російський аналог пошукової системи. Їхній фейс дизайн розроблявся в студії Лєбєдєва. Сам Yandex, нічим не кращий від Google, проте, в ньому краще іноді шукати інформацію російського сегменту інтернету, оскільки не всі російські сайти можуть бути проіндексовані гуглом. На видачу впливає рейтинг Яндекса ТИЦ. Цей рейтинг виражається цифрами досить великими. Діапазон ширший від гуглівського Pagerank. Трафік на сайт приходить зі словами: yandex, яндекс, yandex.ru, punto, switcher, яндекс, почта, карты, yandex, почта, схема, метро, www.yandex.ru, почта.

Немає коментарів:

Дописати коментар