вгору

оперативний блогер

21.10.09

Podkast1 Перший.[ 00:00 ] Добрий день. Я Гетьман Остап. Я автор блогу toss.org.ua. Хочу записати свій перший подкаст. Не знаю про шо говорити, листочка не маю, теми також не маю, можливо буду говорити про то, як записати свій подкаст.

[ 00:20 ] Використовую я звичайний mp3-плеєр. Купив я його ше давно. Наскільки я зрозумів  він досить не поганий, оскільки при запису не дає майже шумів, а і якість запису є дуже велика для такого mp3-плеєра. І... щоб зробити подкаст, треба було мені знайти одну річ, таку, як хостинг мого дурного подкасту. Blogger взагалі місця на диску свому не дає для подкастів і всякої дурні, такої, як я хочу робити, то ж прийшлось шукати цей сервіс. В гуглі, як завжди, шукав-шукав, знайшов тільки англійські сервіси хостингу. Глянувши на ці сервіси: на перший - взагалі глючив, нічо не робив; другий - ніби мав робити, але на 99му проценті залипало, то ж я забив. З часом посидів-посидів, випадково на Twitter'і мене зафолловила програма 3108 (блог). 3108 - це якась програма на УТ-1, ніби про блоги і ... по-суті має виходити щосуботи десь там, то мене зафолловили, я зразу пішов переглянув цю передачу. Після того я зайшов на Sumno.com?, там коментували: "о, як класно, перша передача", то я там переглянув-переглянув. Я в авторки цієї передачі, зовсім випадково, лазив і дивився туди-сюди про неї і про це все, зайшов на її сторінку і знайшов, що вона - якийсь там, ведуча чорт-зна якого радіо і виклала декілька своїх записів своїх передач. Побачив це podfm.ru, зайшов на цей подфм і попробував його, скинувши свій перший запис якийсь там. Все скинулося чудово...

[ 02:45 ]  ИИИ крім того блін, без листочка важко говорити, крім того иии (видих). В неї на блозі я побачив зовсім иии подивився крім того, що иии це сервіс, то ше він дає досить два не поганих вибори плеєра, який може хостити цей подкаст. Перший плеєр - це маленька кнопочка і маленька стрічка навігації, проте вона добра для тих, хто не хоче рекламувати цей сервіс, подфм, а друга - більша, має свій секундомір, зручніша навігація, проте там, на цьому плеєрі пише podfm.ru, чи шо там, я не знаю. Ну побачив я в неї без ніякої реклами, коли я слухав якийсь-там незнаю був подкаст, то там знизу було в стрічці, звідки воно качає podfm, далі глянув і зрозумів, що це звідти. Після того, скинув свій перший непотрібний запис. Там в мене в блозі є за лінком просто три крапки, не знаю, як той лінк зараз. (Вдих) ... це микання, це мене нервує. Просто три крапки. Якість, як я зрозумів - досить непогана.

[ 04:24 ]  Зараз я не сиджу за комп'ютером і записую цей подкаст взагалі в іншій кімнаті, оскільки цей мп3-плеєр сприймає шуми як має бути і, якби я сидів за комп'ютером, зара би гуділо і весь час безперервно я б клікав мишкою, десь би лазив в інтернеті. Окільки тож я зараз сиджу, закритий в іншій кімнаті, виніс годинник, все повиносив, щоб не було ніяких шумів. Але я думаю цього, як для мене, цього мікрофона буде достатньо. Тож я скинув, вони видають лінк на цей подкаст, який я скидаю і я можу розміщати будь-де в себе на сайті, вставивши на блозі, вставивши простий html-код. Як на мене це досить зручно і, думаю, з цим можна працювати. Байдуже, що там буде ця реклама, навпаки, реклама на плеєрі, як на мене то ж, от наприклад youtube де досить непогана, найкраща в світі платформа для хостингу бродкастів і мувіків. Мені навпаки, краще, що там буде якась чужа реклама ютуба, а ніж я не знаю, а ніж я взагалі б не міг нічо писати. Реклама це не найгірше. Бо так, вринципі, що я маю: я маю хостинг халявний, маю хостинг для блогу взагалі халявний, тобто я не вклавши ні копійки можу робити досить неймовірні речі, такі, як подкасти, відео там, можу не знаю, якусь дурню сидіти, робити і знімати про себе відео, виклавши на ютубі, мільйони зможуть це переглянути і я зовсім ні копійки за це не маю дати. Тож сам факт, що я нічого не плативши можу, на мене можуть, нічого не зробивши і не заплативши, на мене можуть дивитись мільйони - це дуже приємний факт.

[ 06:40 ]  Та ж сервіс для блогінгу. Сервіс для блогінгу, blogger. Ну blogger сам по собі... сам по собі - не дуже зручний, звичайно, wordpress, я думаю, кращий, але для wordpress'а, на жаль, потрібний свій хостинг для того, щоб все нормально працювало. Але blogger сам по собі простий і тим він нормальний. От єдиний мінус, який мені не подобається в blogger'і те, що, якщо я викладаю зображення в свої пости, то вони автоматично зменшуються і я не можу викласти, от наприклад зображення 800х600 в повну, з розширенням 800х600 без ніякого спотворення, отак 1:1 до пікселя. Єдиний мінус, який мені не подобається в blogger'і. Все решта мене влаштовує. Дарма, що там і всерівно, що там нема ніякого місця для диску, наприклад для хостингу подкастів, але мені це не потрібно.

[ 08:00 ]  Як я буду оформляти цей подкаст. Впринципі, поняття я не маю, проте я бачив на blizzcast, їхні blizzcast, то там є стрічка аудіо і знизу, повністю один-до-одного, все те, що говориться в подкасті набрано, набрано в текст. Для того, щоб, якщо людина тупо, от наприклад мій тупий голос слухати не хоче, то якщо може там, в тому подкасті щось розумне я сказав, то бере, взяла, розкрила, прочитала на якій хвилині я то сказав, якщо хоче ще прослухати, як я то сказав, тоді бере, включає, слухає. І,я думаю, це найзручніший варіант розміщення подкастів, адже от якщо я вкину в цей плеєр, я сиджу, говорю якусь дурню 5 хвилин 10 хвилин 20 хвилин, то навряд чи хтось нормальний буде це слухати, хіба що ідіот, я думаю. А якщо я говорю щось по темі, ну впринципі можна слухати ці 20 хвилин, але всерівно, щоб висіти на якомусь чужому блозі, наприклад мому блозі, включивши цей подкаст і слухати без перерви - це, як на мене, дибільно. А о так, синхронно, коли я це сказав час, клікнули, прослухали, якщо це їм цікаво цей момент якраз і це нормально.

[ 09:35 ]  Ну і самі варіанти спілкування зі світом. Ну для чого ми ведем блоги? я не знаю. Ну але мені, впринципі, хочеться висловити свою іноді думку... Ось, останнім часом в мене крутиться про що и, буває прориває пишеш-пишеш-пишеш, а буває тупо запор. Ось в мене наприклад запор зараз, я не маю про що писати. Ну писав би як я живу, ну а там пішов на пари, прийшов з пар, нічо не їв, сиджу, пишу подкаст, бо нема чим зайнятися. Ну а це, яка на мене, дибільно. І блоги. Блоги в основному, як я зрозумів всі вклинились в одне русло: Пишуть люди або про себе, або про те, як той, як щось зробити. От наприклад: "О, я там знайшов новий хостинг для картинок, підіть гляньте". Або я або, останнім часом в мене крутиться наприклад стаття Google-документи досить прикольна штука, доречі, може напишу наступних, на наступних днях, що google.docs - це ідентична заміна microsoft Office, open Office, тільки в браузері, ще взагалі супер і я хочу про це написати. Ну але який сенс от, хто прийде і прочитає оцю статтю, загальновідома річ і факт, і впринципі, я думаю, цим мій блог і решта блогів це сміття. Можна прирівнювати до сміття, оскільки це нікому не є потрібним.

[ 11:32 ]  А. Ітак блог - це тупо висловлення своїх думок. Тепер класифікація, яку я хотів сказати. Блог - це тупо висвітлення своїх думок, які є в мене зараз. Ось я пишу про статтю і під час того, як я висловлюю свої думки, я набрав, переглянув, прочитав, знов мені не сподобалось, стер, знову написав, знов стер, знов написав. От цим, до вас доходить варіант отакий ідеальний, без всякого икання, мугикання, от наприклад, як я зараз роблю, записуючи цей подкаст свій перший... Слово подкаст мене нервує. Підкаст-подкаст. От другий варіант - це подкаст, адже читаючи я мушу уявляти то, що автор написав. Другий варіант - це я слухаю. Там працює тільки пам'ять. В мене обробляється цей текст, який автор написав і я його уявляю собі і розумію. Це як книжку читати. Другий варіант - почути. Краще раз почути, ніж прочитати, я думаю. Ось, почувши, інформація для людини сприймається чуть краще. Ну але записати подкаст, говорити отак без нічого в прямому ефірі, як на мене, більшості людей складно. Ну але, просто так є. Третій варіант це є відео. Якби я от зараз сидів на мені камера, я говорю і ви слухаєте. Це третій варіант. Крім того, що чуєте і бачите, то ви ще крім того що чуєте, то ще й бачите, ой блін, як мова запинається, то й бачите, що я говорю. Після цього, сприйняття інформації доходить в десятки разів легше, ніж то, що я прочитаю десь там на блозі. То ж ці три варіанти і от така золота середина це є подкаст, я думаю. Блог-напис поста, подкаст це друге і третє відеокаст, це коли можна не тільки почути, а й побачити.

[ 14:05 ]  Я не знаю... оформити попробую. Як я зрозумів вже набирати... я вже десь говорю хвилин з 9-10, тож набирати прийдеться багато. Проте, перший раз можна спробувати, що з цього вийшло. Ну, дякую за увагу, можливо на далі буде щось розумніше і цікавіше. До побачення.


2 коментарі:

  1. ага, я помітив, що я прицмокую коли висловлюю думку. Добре б ще було мені навчитись набирати текст кирилицею 10ма пальцями, а то після того 1.5 години набирав.

    ВідповістиВидалити