вгору

оперативний блогер

26.05.09

Мрії людства

Люди дурні. Причому всі. Ми не знаємо чого хочемо. Точніше знаємо, але не розуміємо, що наші бажання безглузді, а більшість того, про що справді варто мріяти уже у нас під носом. Подумайте, чого насправді прагне людство.


Машина Часу / Time Mashine    Мрія: мати прилад, що повертатиме час назад. 

    Безглуздо: ми хочемо вертати час, щоб виправляти помилки. Але ж життя і є помилки. Ми помиляємось, ображаємо інших, брешемо, злимося, намагаємось залагодити усе, просимо вибачення, робимо героїчні вчинки, догоджаємо тим, кого образили. Це життя і так має бути. Воно не має бути ідеальним. А точніше досконалість життя полягає в його неідеальності. Напишіть книжку, в якій герої всі поводитимуться "так як треба". Ніхто її не читатиме. Зробіть гру, в якій неправильне неможливо. Ніхто в неї не гратиме. Складіть тест, в якому є лише один варіант відповіді - правильний. Яка з нього буде користь? 

Вічний Двигун / Perpetual Motion Engine    Мрія: мати прилад, що безкоштовно даватиме енергію.

    Безглуздо: ми хочемо, щоб за нас робили усе. Лінь - основний рушій технічного розвитку. Калькулятор вигадали, щоб не рахувати. Автомобіль, щоб не ходити. Холодильник, щоб не "полювати" кожного дня. Телефон, щоб не ходити на зустрічі. Якщо буде вічний двигун, автоматизується усе. Ми не робитимемо майже нічого. В кращому випадку світ жирних людей (а інших людей і не буде) ділитиметься на дві групи: творчі і не творчі люди. Перші лежатимуть і малюватимуть, писатимуть вірші і т.д., а інші просто лежатимуть. Гарний буде кінець світу...

Телепорт / Teleport     Мрія: мати прилад, що за лічені мілісекунди переміщатиме людські тіла на великі відстані.

     Безглуздо: ми хочемо, щоб все відбувалося миттєво. Є такі процеси, які не можна надто прискорювати. Наприклад, якби діти народжувалися через 5 хвилин після зачаття, батьки б не мали часу підготуватися, зокрема психологічно.  Якби можна було передавати мільйони терабайт знань за секунду у мозок людини, не було б університетів, гуртожитків, кумедних викладачів. І взагалі життя б втратило сенс, бо все, що нам потрібно ми б дізнавалися за день і уже не вчились. А що ж тоді ще робити? Ми постійно вчимося. І так має бути. Так само і з пересуванням. Більшість людей читає лише у транспорті, бо решта часу просто розписана. Заберіть "час на пересування" і книжки не продаватимуться :) 

     Не варто вигадувати те, що занадто полегшує життя. Бо насправді ми тільки зробимо його важчим. Або взагалі зруйнуємо. 

3 коментарі:

 1. Написано гарно!
  Талановито!
  Думка є!
  Браво!

  Ну, і наостанок - дрібне зауваження.
  Звичайно, наші мрії і бажання - безглузді, але ж так і має бути. Бо, як справедливо і красиво сказано, досконалість Життя - в його НЕідеальності, а краса мрій і бажань - в їх безглуздості (чи то ірраціональності)!

  Але - ше раз "браво"!

  ВідповістиВидалити
 2. Машина часу це дуже небезпечний винахід.

  Вічний двигун - це прикольно! перестануть спекулювати на продажі енергії/палива.. і мобілку ніколи не требуде перезаряджати :) а те шо всі люди стануть жирні - то брєд. Повір, люди завжди знайдуть чим зайнятись ;)

  Телепорт це теж прикольно - економія часу це завжди класно :)

  А як на рахунок вічного життя? Я за! :)

  Еххх, як класно помріяти.. але наші не завжди є безглузді. Є ще мрії цілком реальні, які навіть деколи збуваються :)

  ВідповістиВидалити
 3. А я цілком поділяю думку автора - ці всі винаходи зайві, бо порушують природний стан речей. Це вже занадто

  ВідповістиВидалити