вгору

оперативний блогер

13.04.09

Яйця

Яйця. Курячі. В моїй уяві вони ще коштують 50 копійок. Яйце - дуже важлива річ, без якої не змогли б ми приготувати майже жодного продукту, який б був смачним. Хліб, вареники, торти... все це готуємо з яйцями. В щоденному вживанні, яйця бувають жареними і вареними (твердо 5+хВ і недуже <=5хВ). Ок, вжарити яйце можна також різними способами: Розбиваючи жовток, розбивши тупо жовток і в перемішку(білок+жовток).
Гайд для перевірки чи яйце є звареним не розбивши його:
Просто закрутити його, коли крутитиметься навколо своєї осі більше, ніж 5 секунд - яйцо зварене, якщо скоро гальмує-зупиняється, тоді воно сире ще.
Кури несуться чи не цілий рік. Забув про півнів. Півень - статевий партнер курки. Це означає, що якщо курка контактує з півнем, то яйця матимуть зародок, який сам собою нагадує скручену білкову нитку, приліплену до жовтка після варки. Нема півня - нема зародка, нема курчатка, з яєць ніц не вилупиться. Під квочкою таким одна дорога - стухнути.
Тухлі яйця, дуже класна річ, яка дуууже неприємно пахне. Стається таке при неправильному і довгому зберіганні яйця.
Наближаючись до Великодня, люди починають розписувати, розмальовувати яйця. Наскільки я знаю, то "крашанка" - яйце, яке є забарвленим найчастіше в один колір, цибулею, іншими природніми або штучними барвниками, іноді причтавивши листок мають відбиті на собі листки, така їх окраса. Фарбуються здебільшого прямо під час варки.
Писанка


Кардинально інший, складніший і важчий спосіб створення барного вигляду яйця. Здебільшого, розписують для декоративного використання. Тому перед розписом бажано видути весь непотріб зсередини, залишивши лише шкарлупу яйця(через дирки). Ок, робиться так: береться писак (не знаю, пам'ятаю, як ця штука називається) - являє собою інструмент, на якому з металу скручена трубочкою невелика лійка. в певному резервуарі повинен знаходитися розплавлений бджолиний віск. Макаєм писак в віск, набираємо його в лійку. Далі водимо по тих місцях на яйці, які повинні мати забарвлення самого оригінального яйця. Здебільшого це місця, де хочемо дістати білі лінії після розпису. Далі вставляємо в фарбу якогось кольору, наприклад синього. Чекаєм поки висохне. Там де хочем мати сині місця на яйці, проводимо воском і так далі, поки всі місця на яйці не отримають бажаний відтінок. Потім об свічку і ганчірку плавим віск і отримуєм свою писанку.
Ось що стається, коли не видути все зсередини:


GLHF

Немає коментарів:

Дописати коментар