вгору

оперативний блогер

18.02.09

Монітори

Робочий стіл це добре, але з ним можна зробити таке... Не засирайте робочий стіл) Тож, вміщає він 17х13 іконок в розширенні 1280х1024. Загалом, помноживши виходить аж 221 іконка в решимі сортування. Без цього режиму можна вставити більше.

Розширення екрана досить цікава річ, яка надалі, думаю, залишиться в межах 1024х768-1280х1024. На ноутах widescreen, 1280х800 пікселів.

Старі лампові монітори підтримували не фіксоване розширення, проте в них проблемно видати щось краще за 60 герц в таких режимах. А кількість герц, що є частотою обновлення екрана є дуже важливою штукою, яка дуже впливає на самопочуття і втомлюваність за роботою з комп'ютером.

Сучасні TFT монітори не підтримують більше ніж 75 герц, але в них інша трішки система побудови зображення. В них немає таких речей, як зміна розширення. Тут просто стабільна ситуація: в моніторі з розширенням 1280х1024, зображення завжди будують ті самі 1280х1024 пікселя. Навіть коли ввімкнений режим 1024х768 в такому моніторі, то просто матриця припасовує це розширення на всі пікселі.

В моніторах з електронно-променевими трубками при зміні розширення, відповідно і змінюється кількість пікселів. Взагалі, на вигляд кожен піксель в ТФТ і трубкових моніторах значно відрізняються. В трубкових вони круглі (зліва) А в TFT, мають прямокутну форму і кожен піксель - це набір RGB смужок (справа). Це дозволяє добитися в ТФТ моніторах гарного рівного і чіткого зображення.


На рахунок ігор. Ігри це така річ, де необхідна максимальна швидкодія, як гравця, так і комп'ютера. Сучасні технології, як не дивно, для ігор не завжди є найкращими. Ок, наведу кілька прикладів. Зараз круті є блютус(безпровідні) мишки і ТФТ монітори, але гравці на чемпіонатах надалі продовжують використовувати провідні мишки і ЕПТ (електронно променева трубка) монітори. Все це тому, що, як і Bluetooth, так і ТФТ монітори дають затримку. В моніторах вона десь 4-12 мілісекунд, моніторів з меншою затримкою я не бачив. Затримка - це характеристика "час реакції матриці". Основна перевага ЕПТ моніторів, що в них цей час майже рівний 0. Ну і якщо додати, що сидимо за монітором з реакцією матриці 12 мілісекунд, пінгом в інтернету 50 мілісекунд і часом реакції мишки 5-10 мілісекунд(не впевнений на рахунок мишок, справи з ними не мав), то це вийде непоганий коктейль затримок.

Кожне має свої плюси і мінуси.

GLHF.

Словник (4-слова-визначення)->
Ціна Заліза

2 коментарі:

  1. терпіти не можу "засраних" моніторів - нічого не знайдеш.
    у мене все завжди по своїх місцях розставлено - по периметру і обов'язково корзина у везхньому лівому куті

    ВідповістиВидалити
  2. мій робочий стіл трохи чистіший, хоча використовую на ньому десь 5-6 ярликів з 30.

    ВідповістиВидалити