вгору

оперативний блогер

13.02.09

Голосовий чат

Голосовий чат - досить непогана річ. Загалом вона безкоштовна, оскільки платити прийдеться лише за трафік. Досі знайшов я наступні програми і клієнти, які дозволяють нам цим користуватись.
Найлегший і найпоширеніший - Скайп Skype. На рахунок Скайпа, то він, як на мене непоганий, проте там поспілкуватися більш, ніж з одною людиною не вийде. Дає ще скайп можливість дзвонити на домашні і мобільні телефони у всі країни світу, проте ця послуга платна. 
 www.Skype.com
Другий варіант Teamspeak. Цей чат розрахований в основному для ігор. На рахунок клієнта, то з цим проблем немає. Проблеми є створити сервер. На скільки я зрозумів, трохи розбираючись в ньому, щоб зробити сервер, треба відкривати порт в своєму модемі вручну, або купувати хостинг сервера. На рахунок клієнта, все просто, вводимо ip сервера і логінимось. Навідміну від Скайпа, Тімспік дозволяє чатитись з командою, а не лише з одною людиною.
www.teamspeak.com
Найкращим з цих клієнтів, як я зрозумів сьогодні є Ventrilo. Про Вентріло я дізнався(чув) ще давно, проте попробував сьогодні. З ним в мене взагалі проблем ніяких не виникло. Налаштувати клієнт і сервер мені вийшло без проблем. Можна з ним легко створювати голосовий чат клану, окрім того можна проводити конференції ітд. Загалом кількість трафіку можна змінювати, залежно від якості голосу, всередньому на одну людину по 3 кілобайта/секунду. 2є людей говорить = 6 кілобайт. І так далі... Прекрасний клієнт з простим інтерфейсом.
www.ventrilo.com

1 коментар:

  1. Привіт, Остапе!
    Я з задоволенням і цікавістю почитую Твої коментарі про компутерний та інтернетний сервіс, мені - старому чайникові - вони корисні.

    Дозволь зауважити наступне. Ти написав: "... На рахунок Скайпу, то він, як на мене, непоганий, проте там поспілкуватися більш, ніж з одною людиною не вийде..." . Так от, я спілкувався через Скайп одночасно з 2-3 людьми, причому один раз було навіть так, що двоє сиділи на Скайпі, а один - на мобільному телефоні. Отож, аудіозв"язок там можливий, в режимі міні конференції - здається до 9 чоловік, а великої - то там якесь таке велике число, що я боюся його писати.:) Що до режиму "відео", то таких конференцій робити я не пробував, і не уявляю, чи можливо в Скайпі бачити одночасно більше, ніж одне зображення. Треба спробувати.

    з повагою юрій чорній

    ВідповістиВидалити