вгору

оперативний блогер

11.01.09

Сесія№2 швидкодія ОП.

Вітаю всіх з початком сесії. Скоро в мене перші екзамени, надіюся здам успішно. 
Оперативна пам'ять і швидкодія комп'ютера. Мої власні спостереження.
Отож, Віндовс XP сам по собі їсть >300 мегабайт оперативки для того, щоб працювати більш-менш гарно.  512 мегабайт вистачає для роботи лише в операційній системі. Для того, щоб окрім Віндовс можна було працювати ще в чомусь, рекомендую переходити на ємності 768 і більше оперативки. Особисто в себе поставив, щвидкодія зросла і з'явилася можливість альт+табитись досить навіть і швидко.
Все росте, Прийшла наша улюблена Віста. Всі її ставлять, приходиться купувати комп'ютери і ноутбуки з Вістою. На її рахунок, взагалі не рекомендую тримати на комп'ютерах з 1024 мегабайтами ОП. Терпіти, починати терпіти її можна з 1.5 гіга і більше. Незнаю, неподобається мені Віста :). 
Нажаль прийшли і доходимо до того, що Віндовс ХП не підтримує ємності оперативки від 3 і більше гіг. Є тільки одна якась серверна версія, в якої ліміт 128 гіг. Отож, хочемо чи нехочемо треба буде врешті ставити Вісту або Windows7 в майбутньому, оскільки невийде насолодитися максимумами швидкодії найновіших технологій.

7 коментарів:

 1. Що це за маячня? Особливо зважаючи на те що сьогодні 2 планки по 2 ГБ "пересічної не оверклокерської" DDR2 800 пам'яті можна придбати за $50 і менше - тож фізично і фінансово 4 ГБ більш ніж доступні - міркування про .768 і 1.5 гіга видаються щонайменше дивними: треба дуже постаратися і навмисне вигадати такий геморой на свою голову, щоб сьогодні упхати у комп'ютер півтора гігабайти, не кажучи вже про три чверті - фактично зараз півгігові планки вже невідомо кому і для чого потрібні і швидко зникають з продажу. Стосовно ж "підтримки віндою 3 гігів оперативки" - то це не вінда винна, то залізо винне - і ця проблема начисто вирішується встановленням 64-бітної операційки і для Вісти наприклад значних проблем з драйверами на сьогодні вже нема. Ну а на нові материнки можна ставити 4 планки по 2 гіги - загалом 8 гіг - от тільки навіщо? Хтось зможе вдома завантажити на повну хоча б ті 3.25 ГБ з 4-х, які будуть доступні 32-бітній вінді? Так отож. То що це за фігня і хто її звідки висмоктав?

  ВідповістиВидалити
 2. В мене просто поки-що такий комп'ютер, писав я про мінімуми. Сумніваюся, що ще не залишилося людей, які продовжують за такими сидіти. Завантажити 3.25 гіг досить легко навіть зараз. Нерозумію в чому фігня, висмоктав з голови.

  ВідповістиВидалити
 3. Ми на тестову машину на вимогу клієнта до мінімальних апаратних вимог ставили 512 МБ ще PC133 - а процесор там PIII 900 з чимось там МГц. :) Віста "в принципі якось ворушиться", але на те, якими меланхолічними хвилями розгортаються картинки у слайдшоу можна дивитися нескінченно, як на вогонь. :)

  "Бросай ружйо да вспливай!" (к) Нащо мучитися з таким старим залізом, намагаючись впхнути в нього надто нову систему? Я бачу два варіанти: або міняти геть залізо на нове - на сьогодні це можна зробити дуже-дуже недорого, я про пам'ять вже написав; або намагатися поставити на те старе залізо якийсь лінукс і... і що? максимум на що така купа металобрухту здатна - працювати якимось не надто сучасним сервером, якимось маршрутизатором чи не надто навантаженим веб-фтп-поштовиком - навіть для домашнього NAS доведеться помучитися у спробі пристосувати.

  Що до "Завантажити 3.25 гіг досить легко навіть зараз" - от з-за того що "досить легко навіть зараз" отака фігня з нізвідки висмоктаною фігньою і виходить: "можу мати 3.25 гіга і можу досить легко їх завантажити" - а чи потрібно насправді це "досить легко" і чи насправді це "завантаження" буде хоч з якоюсь користю чи то хоча б задоволенням, окрім, власне, "принципово завантажити" - це питання "пересічного нелюбителя вісти" (а раніше - ХП; а ще раніше - 2000-ї... :) дуже мало турбує. Тому і виникають такі "питання" і "міркування"...

  ЗИ: моя ХП, жива у цій інсталляції аж дотепер, починала працювати на 256 МБ оперативки - і нічого! роботу робила аж гай гув! На ноуті Віста ось вже рік як без питань виконує все що скажеш на 1 ГБ - правда другий так само рік "лежить поряд" - я гвинтики на ляді відкрутити не можу щоб до дірки куди цей додатковий гіг сунути дістатися... :) Так що якщо "приходиться купувати ноутбуки з вістою" - дуже раджу просто "не паритися", а одразу ж доставляти оперативки до 2 гіг - і буде вам щастя! А то нервові клітини не відновлюються, а техніка надто минуща, щоб нею перейматися... :)

  ВідповістиВидалити
 4. 2The Lex: На рахунок "помучитися": в мене стоїть PII 300, 256Mb RAM, 80Gb HDD. При чому біос вінт детектить як шестигіговий... Під віндою видно всі 80гіг. Займається така машинка раутінгом 8Мегабітного інтернета на 10 клієнтів (НАТ, динамічний шейпінг, локальний СМТП) плюс там же стоїть торрент, е-мул, USDownloader i Reget. І зі всім машинка спокійно справляється... Єдине шо звичайно більше вже на неї не повішаєш, але шо ше треба від РІІ 300? :))

  P.S.
  Працює це чудо під керуванням Windows 2000+VMWare Server+Mikrotik

  ВідповістиВидалити
 5. ой, соррі - трохи дезінформував, там не регет стоїть, а флешгет :)

  ВідповістиВидалити
 6. Доречі, звинтики я таки відкрутив: спиляв фігурну викрутку до плаского стану і тільки так зміг "зачепитися" - як і думав, кляті корейці поставили ті гвинтики на фарбу, щоб їм! Не сказати щоб "залітало аж", але якраз оце в саму спеку хоч трохи рятує, працюючи замість "великого" комп'ютера, який більш-менш прохолоду у хаті "валить на раз" вже через годину роботи.

  Мабуть скоро все таки всі таки пересядуть повністю на ноутбуки. Вони, доречі, вже й не дорожчі за "просто компи".

  ВідповістиВидалити